W ostatnim ligowym meczu w 2021 roku siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki przegrali na wyjeździe w ramach 14. kolejki Tauron I ligi z Avią Świdnik 3:0 (25:21, 25:22, 27:25). Rywale sięgnęli po komplet punktów dzięki skutecznej grze w końcówkach partii. Tym samym świdniczanie przerwali świetną serię zielono-czerwonych sześciu kolejnych zwycięstw z rzędu.

 Avia Świdnik – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (25:21, 25:22, 27:25)

 MVP: Mateusz Recko (Avia)

 Lechia: Kamil Szaniawski (5 punktów), Bartłomiej Neroj (2), Sławomir Stolc (13), Marcel Hendzelewski (6), Jan Tomczak (2), Damian Baran (3), Bartosz Dzierżyński, Bartłomiej Janus (4), Dawid Sokołowski, Mateusz Piotrowski (10), Kajetan Kulik (6).

Mecz odbył się w czwartkowy wieczór. Wszystko ze względu na transmisję telewizyjną. Mimo niekorzystnej pory do Świdnika wybrała się spora grupa kibiców zielono-czerwonych. Tomaszowianie biorąc pod uwagę pozycję w ligowej tabeli oraz ostatnią serię zwycięstw byli faworytem tej konfrontacji. Rywale jednak stanęli na wysokości zadania.

Od samego początku pierwszej partii Avia zaczęła punktować i zyskiwać przewagę. Wszystko dzięki dobrej zagrywce. Lechistom szybko udało się jednak odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Jak się później okazało niestety na krótko. Gospodarze szybko odwrócili losy rywalizacji, sukcesywnie zdobywając punkt za punktem. Mimo długiej gonitwy przyjezdnych przewaga świdniczan okazała się zbyt duża i pierwszy set padł łupem miejscowych.

W drugim secie można było spodziewać się odpowiedzi ze strony Lechii. Wskazywała na to końcówka pierwszej partii. Początkowo podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy konsekwentnie budowali punktową przewagę. Avia szybko jednak zdołała doprowadzić do remisu i wszystko miało rozstrzygnąć się w końcówce. Znakomite zagrywki gospodarzy bardzo odrzucały tomaszowian od siatki i to okazało się kluczem do triumfu w drugim secie.

Lechia musiała się podnieść i wskoczyć we właściwe tory w trzeciej partii. To był ostatni dzwonek na to, aby do Tomaszowa Mazowieckiego wrócić ze zdobyczą punktową. Niestety proste błędy zadecydowały o tym, że świdniczanie szybko wypracowali dużą przewagę. Zielono-czerwoni gonili wynik i udało im się wyrównać stan rywalizacji 17:17. Kiedy kolejne trzy punkty zdobyli tomaszowianie wszystko wskazywało na to, że lechiści wrócą do gry. Niespodziewanie jednak gospodarze zdołali się podnieść i wyrównali stan tej partii. Końcówka seta była bardzo emocjonująca. Na zmianę raz Avia miała piłkę meczową, a raz Lechia piłkę setową. Ostatecznie na przewagi zwyciężyli miejscowi i zainkasowali komplet punktów.

Sędziowie: I – Tomasz Lisiecki, II – Tomasz Grzegorek

Widzów: 280