W spotkaniu kończącym 18. kolejkę Tauron I ligi siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki przegrali na wyjeździe z AZS AGH Kraków 3:2 (25:17, 21:25, 19:25, 25:22, 15:11). Spotkanie było bardzo emocjonujące i zacięte, a o wszystkim zadecydował tie-break. W nim więcej szczęścia mieli gospodarze i to oni sięgnęli po zwycięstwo.

 AZS AGH Kraków – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 (25:17, 21:25, 19:25, 25:22, 15:11)

 MVP: Dawid Dulski (AZS AGH)

Lechia: Bartłomiej Neroj (5 punktów), Jakub Kubacki, Sławomir Stolc (16), Marcel Hendzelewski (3), Damian Baran (9), Bartosz Dzierżyński), Bartłomiej Janus (9), Dawid Sokołowski (9), Mateusz Piotrowski (21), Kajetan Kulik.

Do Krakowa podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy jechali w roli faworyta. Jednak biorąc pod uwagę całe rozgrywki, żadnej z ekip nie należy lekceważyć. Najlepszym przykładem był pierwszy set, który niespodziewanie łatwo padł łupem gospodarzy. AZS AGH od początku budował przewagę, którą utrzymał do samego końca partii.

W drugiej odsłonie nastąpiło przebudzenie zielono-czerwonych. Pewna gra w przyjęciu, dobre bloki oraz silna zagrywka robiły wrażenie na zawodnikach z Krakowa. W końcówce miejscowi trochę zbliżyli się do Lechii, ale podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy poszli za ciosem i wyrównali stan rywalizacji.

Trzeci set to koncertowa gra tomaszowian. Siatkarze z Krakowa nie potrafili zatrzymać świetnych ataków z krótkiej i ze skrzydeł, często mając również problemy z przyjęciem silnej zagrywki. Lechiści pewnie grali swoją siatkówkę i zasłużenie wygrali trzeciego seta.

Wydawało się, że czwarta partia będzie tylko formalnością i goście zgraną pełną pulę. Krakowianie wzięli się jednak w garść. Od samego początku ofiarnie bronili i skutecznie atakowali. Dzięki temu udało im się doprowadzić do wyrównania.

Decydujący set lepiej rozpoczęli gospodarze. AZS AGH konsekwentnie wykorzystywał błędy przyjezdnych i nie pozwalał lechistom na zbyt wiele. Ostatecznie tie-breaka pewnie wygrali miejscowi i dopisali na swoje konto cenne dwa punkty.

Sędziowie: I – Bartłomiej Baniak, II – Aleksandra Szydełko

Widzów: 217