Świetnie nowy 2022 rok rozpoczęli siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy po świąteczno-noworocznej przerwie w spotkaniu 16. kolejki Tauron I ligi odnieśli pewne wyjazdowe zwycięstwo 0:3 (22:25, 23:25, 24:26) z SPS Chrobry Głogów. Dzięki temu zielono-czerwoni utrzymali piątą pozycję w ligowej tabeli.

SPS Chrobry Głogów – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (22:25, 23:25, 24:26)

MVP: Sławomir Stolc (Lechia)

Lechia: Kamil Szaniawski (6 punktów), Bartłomiej Neroj (3), Michał Błoński (6), Sławomir Stolc (13), Marcel Hendzelewski (4), Jan Tomczak, Bartosz Dzierżyński, Damian Baran (1), Bartłomiej Janus (8), Dawid Sokołowski, Mateusz Piotrowski (14), Kajetan Kulik (1).

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Chrobry szybko wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, głównie dzięki indywidualnym błędom lechistów. Miejscowi sukcesywnie powiększali przewagę. Losy pierwszej partii odmieniły przerwy na żądanie trenera Bartłomieja Rebzy. Lechii udało się wyrównać w połowie partii i od tego momentu gra się bardzo wyrównała. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni, którzy przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść.

Druga partia była bardzo wyrównana. Żadna ze stron nie potrafiła wypracować przewagi. Ponownie o wszystkim zadecydowała sama końcówka. W niej tomaszowianie błysnęli w ataku i to zadecydowało o zwycięstwie drugiego seta.

Chrobry wziął do siebie powagę sytuacji i od samego początku trzeciego seta budował przewagę. Kiedy głogowianie prowadzili już siedmioma punktami wydawało się, że spokojnie doprowadzą tą partię do wygranej. Nieoczekiwanie do głosu zaczęli dochodzić zielono-czerwoni. Dzięki świetnej zagrywce oraz dobrej obronie i kontratakom w połowie seta udało się doprowadzić do wyrównania. Taki stan rzeczy trwał do samego końca, a wszystkim zadecydowała gra na przewagi, która zakończyła się triumfem Lechii.

Sędziowie: I – Tomasz Manszewski, II – Rafał Szymański

Widzów: 195