Od zwycięstwa 2023 rok i rundę rewanżową fazy zasadniczej Tauron 1 ligi siatkówki mężczyzn rozpoczęli zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika w spotkaniu 16. kolejki pokonali we własnej hali Visłę Proline Bydgoszcz 3:2 (25:22, 21:25, 25:19, 26:28, 15:11).

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Visła Proline Bydgoszcz 3:2 (25:22, 21:25, 25:19, 26:28, 15:11)

MVP: Mateusz Piotrowski

Bardzo ambitnie to spotkanie rozpoczęli siatkarze Lechii. Gospodarze dzięki dobrej zagrywce Sławomira Stolca zdołali wypracować dosyć sporą przewagę. Goście natomiast próbowali odrabiać straty, ale byli bezsilni. Zielono-czerwoni wystrzegali się błędów i kontrolowali przebieg gry. To pozwoliło im wygrać pierwszą partię do 22.

W drugim secie zobaczyliśmy zdecydowanie skuteczniejszy zespół z Bydgoszczy. Visła wyraźnie nastawiła się na atak i zagrywkę, dzięki której udało jej się kilkukrotnie zaskoczyć zawodników Lechii. Niestety lechistom nie dane było odrobić strat i przyjezdni doprowadzili do remisu.

Trzecia partia podobnie jak pierwsza należała do podopiecznych trenera Mateusza Mielnika. W czwartej odsłonie natomiast los uśmiechnął się do bydgoszczan, którzy triumfowali na przewagi i o wszystkim miał zadecydować tie-break.

Decydujący set był bardzo dobry wykonaniu miejscowych. Mimo początkowego prowadzenia Visły, zielono-czerwonym szybko udało się doprowadzić do wyrównania. Następnie dzięki znakomitemu wsparciu ogłuszających kibiców lechiści zaczęli odskakiwać rywalom i kiedy prowadzili 13:9 w pełni skoncentrowani doprowadzili korzystny wynik do samego końca.