Znakomicie spisali się siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki w wyjazdowym meczu 17. kolejki Tauron 1 Ligi siatkówki mężczyzn. Podopieczni trenera Mateusza Mielnika pewnie 0:3 (21:25, 20:25, 23:25) pokonali w Krakowie miejscowy AZS AGH. Tomaszowianie zagrali bardzo dobre zawody i dzięki tej wygranej wskoczyli na siódme miejsce w ligowej tabeli.

MVP: Sławomir Stolc

AZS AGH Kraków – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (21:25, 20:25, 23:25)

Mecze z drużyną z Krakowa zawsze były trudne. Tym bardziej jeśli chodzi o spotkania rozgrywane pod Wawelem. Kibice Lechii, którzy wybrali się na ten pojedynek spodziewali się wyrównanej walki. Początek nie był jednak zbyt optymistyczny. Kilka pierwszych akcji i gospodarze wyszli na wysokie prowadzenie 5:1. Na szczęście dla naszej ekipy miejscowi w kolejnych akcjach popełnili kilka błędów i tomaszowianom udało się zniwelować tą stratę do jednego oczka. Taki przebieg miała ta partia do samej końcówki. W niej dzięki skutecznej grze w ataku udało się lechistom przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (21:25).

Druga odsłona rozpoczęła się od wymiany ciosów. Żadna ze stron nie była w stanie wypracować kilkupunktowej przewagi. Rywalizacja punkt za punkt toczyła się praktycznie do samej końcówki. Pod koniec zielono-czerwonym udało się wypracować solidną zaliczkę i dzięki temu pewnie triumfowali (20:25).

W dobrych nastrojach po dwóch wygranych setach podopieczni trenera Mateusza Mielnika podchodzili do trzeciej partii. Po początkowej wyrównanej grze Lechii udało się wyjść na trzypunktowe prowadzenie, jednak gospodarze szybko tą stratę odrobili. W końcówce długo nie było wiadomo kto ostatecznie wygra trzeciego seta. Ostatecznie tomaszowianie postawili kropkę nad „i” zwyciężyli 23:25 i w całym mecz 0:3 zabierając do Tomaszowa Mazowieckiego cenne trzy punkty.